Тепер і мама НЕ допоможе! Детективи САП і НАБУ повідомили про підозру ексголові «Нафтогазу» Коболєву … Понавиписував бідолашний собі коханому премії в 10 млн доларів!

Подія: Представники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сьогодні, 19 січня, повідомили колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» про підозру у заволодінні в 2018 році понад 229 мільйонами гривень. Про це повідомила пресслужба НАБУ.

Деталі і коментарі: Правоохоронці не називають прізвища, а лише вказують, що йдеться про очільника компанії, який перебував на посаді протягом 2014-2021 років. У цей час «Нафтогаз України» очолював Андрій Коболєв.

Слідство встановило, що керівник державної компанії у травні 2018 року всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників, на підставі якого йому виплатили майже 261 мільйон гривень, що в еквіваленті становить 10 мільйонів доларів. Підставою для преміювання стали «екстраординарні досягнення». Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 роках.

Слідчі наголошують, що ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 мільйона гривень). До того ж, за ті самі досягнення екскерівникові компанії у 2017 році вже виплатили премію 12,49 мільйона гривень.

Загалом упродовж 2018 року підозрюваному, як вважає слідство, незаконно виплатили коштом компанії понад 229,25 мільйона гривень.

Під час розслідування антикорупційні органи стикнулися з перешкодами з боку колишнього керівництва держкомпанії. Останнє скерувало документи стосовно виплати премій голові правління держкомпанії до іноземних юридичних радників, які відмовлялися за запитом Нацбюро про міжнародну правову допомогу їх видати.

«Однак після одержання інформації щодо повернення у 2022 році цих документів у розпорядження компанії детективи НАБУ їх вилучили, що допомогло надати належну правову оцінку діям колишнього керівника компанії», – додали в преслужбі НАБУ.

Правоохоронці кваліфікували дії екскерівника «Нафтогазу» як привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За такий злочин передбачено від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною до трьох років обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Андрій Коболєв відреагував на оголошення йому підозри постом у Facebook.

«Короткий коментар щодо новин про підозру. Розуміючи, що відбувається її підготовка, коли перебував за кордоном, відразу повернувся в Україну, щоб не давати привід для звинувачень, що я кудись втік чи ховаюсь. Цього точно робити не збираюсь, а збираюсь доводити свою правоту», – написав колишній голова правління «Нафтогазу».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *